site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator praktyki zagraniczne separator rok 2014.02
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku po raz kolejny wziął udział w projekcie LdV VETPRO – Wymiana doświadczeń szansą na sukces. Tym razem celem projektu było poznanie systemu edukacji w Anglii. Uczestnikami byli nauczyciele przedmiotów zawodowych , języka angielskiego oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego.

W trakcie tygodniowego pobytu w Londynie, trwającego od 2 do 9 lutego, uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach, których celem była nie tylko wymiana doświadczeń, ale także zdobycie wiedzy na temat metod pracy, innowacyjności i przedsiębiorczości w kształceniu zawodowym. Partnerem projektu była angielska szkoła Twin Group z Londynu, która zajmuje się m.in. prowadzeniem kursów zawodowych dla młodych osób, poszukujących swojego miejsca na rynku pracy. Szkoła organizowała dla uczestników zajęcia na terenie swojej placówki, odbywały się one w formie warsztatowej. Poruszano m.in. tematy związane z różnicami pomiędzy systemami edukacji w Anglii i w Polsce, ścieżki kariery zawodowej nauczycieli oraz różnic kulturowych. Ponadto zorganizowano spotkania z uczestnikami kursów i nauczycielami, którzy te kursy prowadzą.

Uczestnicy projektu wzięli też udział w zajęciach, które odbyły się w szkole zawodowej M.I.T. Skills. Można było poznać zaplecze dydaktyczne szkoły, spotkać się z nauczycielami i obserwować jak wyglądają zajęcia przygotowujące młodzież do pracy w zawodzie.

Dyskusje z pracownikami szkoły pozwoliły lepiej poznać system edukacji w Anglii, problemy z jakimi borykają się tamtejsze szkoły oraz zrozumieć podobieństwa i różnice szkolnictwa w Anglii i Polsce.

Dodatkowym i nie mniej ważnym aspektem wyjazdu były doświadczenia związane z podnoszeniem umiejętności posługiwania się językiem angielski m i poznawaniem nowej kultury. Tygodniowy pobyt to za mało, by zwiedzić cały Londyn i poznać dobrze kulturę angielską, ale uczestnicy korzystali z każdej okazji, by podziwiać stolicę Wielkiej Brytanii i uczestniczyć w życiu tej międzynarodowej metropolii. Fakt, że wszyscy mieszkali u rodzin angielskich sprawił, że można było zakosztować prawdziwego, angielskiego życia każdego dnia.
image
image
image
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA