site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator praktyki zagraniczne separator rok 2006.11
W dniach od 11.10. do 09.11.2006. uczniowie klas 2Bu i 3Bu ZSP Nr 2 przebywali na miesięcznej praktyce w Niemczech, w ramach programu Leonardo da Vinci. Opiekę nad młodzieżą sprawowali pani mgr Marta Aleksiewicz i pan mgr Marek Kucia.

35-osobowa grupa chłopców pracowała w firmie budowlanej Forßbohm & Söhne i wykonywała prace remontowe na stadionie w Lipsku. Nasi uczniowie nie tylko pilnie pracowali, lecz także mieli bogaty program szkoleniowo - kulturalny. Zwiedzili zakład produkujący kleje do systemów ociepleń – "STO", zakład wytwarzający zaprawy murarskie - "Baumit - Bayosan" , Zakład Doskonalenia Zawodowego i Technologii, fabrykę BMW, Pomnik Bitwy Narodów (uczestniczyli także w pokazie plenerowym bitwy), Muzeum Współczesnej Historii Niemiec.

Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z Konsulem Polski i Przewodniczącym Domu Polskiego w Lipsku. Dwa dni spędzili na Międzynarodowych Targach Ochrony i Konserwacji Zabytków, zostali zaproszeni na uroczystość rozdania nagród w Cechu Rzemieślników.

W nagrodę za dobrą pracę nasi praktykanci dostali bilety na dwa mecze piłki nożnej drużyny z Lipska. Obejrzeli także wystawę przedstawiającą panoramę starożytnego Rzymu i zwiedzili ZOO. Całość przebiegu Praktyki przedstawiamy na zdjęciach.
image
image
image
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA