STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
POZNAJ PATRONÓW ZSTIB – KONKURS HISTORYCZNY DLA KLAS PIERWSZYCH
AGNIESZKA DUDEK-JANICKA
28 lutego 2020 roku odbędzie się konkurs wiedzy o patronach naszej szkoły- Obrońcach Westerplatte oraz wydarzeniach na Westerplatte w dniach 1-7 września 1939 roku. Zapraszamy uczniów klas pierwszych do zapoznania się z załączonym regulaminem i zgłaszania swojego udziału do organizatora konkursu.

SUKCES GEODETÓW Z ZIELONKI
MAŁGORZATA WĘGRZYNOWSKA
Miło nam poinformować, iż reprezentacja naszej szkoła została zakwalifikowana do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W dniach 16-18 kwietnia 2020 roku w Rzeszowie odbędzie się etap ogólnopolski olimpiady. Naszą szkołę będzie reprezentował zespół w składzie: Julia Solarz- kl. 4 TIG, Krzysztof Król- kl.4 TIG, Katarzyna Kuśnierz– kl. 3TBG. Podczas tego etapu uczestnicy będą rozwiązywali zestaw zadań teoretycznych a także będą musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania problemów praktycznych i pomiarowych.

Uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Link do wyników etapu szkolnego olimpiady: www.sgp.geodezja.org.pl
ŚWIĘTO SZKOŁY
JERZY SOSKA
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Zapraszam na Święto Szkoły, które odbędzie się 24 stycznia 2020 roku.

Jest ono obchodzone na pamiątkę nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte. Decyzję o nadaniu szkole takiego imienia podjęło w 1971 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Krakowie oraz Kuratorium Okręgu Szkolnego dla województwa krakowskiego i miasta Krakowa. Uroczystość odbyła się 15 stycznia 1972 roku w obecności żołnierzy z Westerplatte: mjr. Jana Gryczmana, mjr. Leona Pająka, mjr. Rudolfa Purzyckiego i komandora marynarki wojennej Jerzego Pawłowskiego.

Rozpoczniemy patriotycznymi elementami, by następnie uczestniczyć w finale konkursu „Diamenty Zielonki”, w którym zaprezentuje się 13. wykonawców wyłonionych w szkolnych eliminacjach (szczegóły w załączniku nr 1).

W drugiej części, w trakcie 12. paneli dyskusyjnych, będziemy szukać odpowiedzi na pytania:
  • Co robić by zachować zdrowie i sprawność fizyczną?
  • Jak budować dobre relacje z ludźmi?
  • Czy praca może być pasją?
  • Jak uzyskać niezależność finansową?
Panel to publiczna dyskusja na wybrany temat, prowadzona przez przedstawicieli różnych zawodów i branż, w celu zaprezentowania określonych, czasem odmiennych, punktów widzenia.

Zostali zaproszeni znakomici goście (szczegóły dotyczące organizacji paneli w załączniku nr 2).Szczegółowy harmonogram pojawi się na plakatach i stronie internetowej szkoły w terminie późniejszym.

Drodzy uczniowie,
przed wejściem na halę spotykacie się z wychowawcami celem sprawdzenia obecności i zajęcia miejsca w hali sportowej. O godz. 8.00 rozpoczynamy uroczystość, natomiast panele odbędą się w godzinach 11.00 - 13.30. Rada Rodziców przygotowała dla Was poczęstunek, który otrzymacie po zakończeniu pierwszej części. Jestem przekonany, że zaprezentujecie uczniowską postawę i wspólnie będziemy cieszyć się tym uroczystym dniem.

ZAŁĄCZNIK 1

ZAŁĄCZNIK 2
KONSULTACJE DLA RODZICÓW
PATRYCJA PTAK-ŻOŁNA
W dniu 22.01.2020r. (środa), o godz. 16:00 – 18:00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Konsultacje prowadzone będą tylko przez wychowawców klas w wyznaczonych salach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

HARMONOGRAM
PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH
MARZENA DZIEŃ
10 stycznia 2020r. opiekunowie szkolnego koła wolontariatu odwiedzili Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Celem wizyty było przekazanie paczki, od młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, dzieciom przebywającym na oddziale onkologii. Gry edukacyjne dla małych pacjentów zakupiono z funduszy zebranych podczas akcji charytatywnej przeprowadzonej w naszej szkole. Dzięki wsparciu uczniów z szesnastu klas, zakupiliśmy kilkadziesiąt rozwijających gier edukacyjnych dostosowanych do różnego wieku małych pacjentów. Serdecznie dziękujemy wychowawcom i klasom, które włączyły się w zbiórkę: 2TI, 1wbg, 4TMe, 2TBR, 2bwb, 3TH, 3bb, 2TH, 2bwa, 2TE, 4TI, 2bke, 2TGG, 1kbg, 1TGp, 1TEg.

Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie prowadzi diagnostykę i specjalistyczne leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi. Dzieciom i ich rodzicom życzymy dużo zdrowia oraz samych pogodnych dni.